”Tällä hetkellä kaikki seurakuntamme päätilaisuudet ovat peruttu. Sunnuntain jumalanpalvelukset lähetämme suorana netin kautta, jonka jälkeen ne löytyvät myös tallenteena nettisivuiltamme.”

_____________________________________________________________________________

Näytä seuraavat
Viikko32
PäiväKe 5.8.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaAleksi Oksanen 
JuontajaJussi Viisteensaari 
MusiikkiHanna Huokuniemi ja Anne Eerola 
Viikko32
PäiväTo 6.8.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko32
PäiväLa 8.8.2020
Aika8:00–22:00
TilaisuusFarsinkielisten leiripäivä
MuutaVuosaaren Ramsinniemessä (lisätietoja: Abbas Heidari) 
Viikko32
PäiväLa 8.8.2020
Aika12:00
TilaisuusToritilaisuus Ylä-Malmin torilla
MuutaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
Viikko32
PäiväSu 9.8.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaJari Päärni 
JuontajaMika Särkkä 
MusiikkiMM -kuoro 
MuutaPuheenvuoroja 
Viikko32
PäiväSu 9.8.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko32
PäiväSu 9.8.2020
Aika14:30
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko32
PäiväSu 9.8.2020
Aika18:00
TilaisuusRomaninuorten solu
Viikko33
PäiväMa 10.8.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 10.8.–Pe 14.8. klo 8:00–9:00  
Viikko33
PäiväKe 12.8.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaAltti Akujärvi 
JuontajaNiko Virkkula 
MusiikkiJonathan Paaso 
MuutaKastejuhla 
Viikko33
PäiväTo 13.8.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko33
PäiväLa 15.8.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko33
PäiväSu 16.8.2020
Aika16.8.
Tilaisuusklo 11:00 Jumalanpalvelus
PuhujaVille Rossi 
JuontajaJari Päärni 
MusiikkiLasse Heimonen 
Viikko33
PäiväSu 16.8.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko33
PäiväSu 16.8.2020
Aika14:30
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko34
PäiväMa 17.8.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 17.8.–Pe 21.8. klo 8:00–9:00  
Viikko34
PäiväTi 18.8.2020
Aika16:30
TilaisuusSuomenkielen kerho
Viikko34
PäiväTi 18.8.2020
Aika18.8.
Tilaisuusklo 18:00 Farsinkielinen tilaisuus
Viikko34
PäiväKe 19.8.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
MuutaVastuussa Päiväseurat 
Viikko34
PäiväTo 20.8.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko34
PäiväLa 22.8.2020
Aika8:00–22:00
TilaisuusEtiopialaisten leiripäivä
MuutaVuosaaren Ramsinniemessä (lisätietoja: Daniel Sabure) 
Viikko34
PäiväLa 22.8.2020
Aika12:00
TilaisuusToritilaisuus Ylä-Malmin torilla
MuutaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
Viikko34
PäiväLa 22.8.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko34
PäiväSu 23.8.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaKari Mulari 
JuontajaRisto Kultanen 
MusiikkiJasmin Tynkkynen 
Viikko34
PäiväSu 23.8.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko34
PäiväSu 23.8.2020
Aika14:30
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko34
PäiväSu 23.8.2020
Aika18:00
TilaisuusRomaninuorten solu
Viikko35
PäiväMa 24.8.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 24.8.–Pe 28.8. klo 8:00–9:00  
Viikko35
PäiväMa 24.8.2020
Aika18:30
TilaisuusLähetyssolu
Viikko35
PäiväTi 25.8.2020
Aika16:30
TilaisuusSuomenkielen kerho
Viikko35
PäiväTi 25.8.2020
Aika18:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko35
PäiväKe 26.8.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaVeikko Runolinna 
JuontajaJari Päärni 
MusiikkiVeikko ja Kariitta Runolinna 
Viikko35
PäiväTo 27.8.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko35
PäiväLa 29.8.2020
Aika12:00
TilaisuusToritilaisuus Ylä-Malmin torilla
MuutaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
Viikko35
PäiväLa 29.8.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko35
PäiväSu 30.8.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaMika Särkkä 
JuontajaDaniel Sabure 
MusiikkiTiina Valtiala 
Viikko35
PäiväSu 30.8.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko35
PäiväSu 30.8.2020
Aika14:30
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko36
PäiväMa 31.8.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 31.8.–Pe 4.9. klo 8:00–9:00  
Viikko36
PäiväTi 1.9.2020
Aika13:00–14:30
TilaisuusPäiväseurat
PuhujaVilho Mustonen 
JuontajaMarjatta Kähkönen 
MusiikkiMaranata 
Viikko36
PäiväTi 1.9.2020
Aika16:30
TilaisuusSuomenkielen kerho
Viikko36
PäiväTi 1.9.2020
Aika18:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko36
PäiväKe 2.9.2020
Aika18:30
TilaisuusLapsityön rukousilta
MuutaVastuussa seurakunnan lapsityöntekijät 
Viikko36
PäiväTo 3.9.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko36
PäiväTo 3.9.2020
Aika18:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko36
PäiväPe 4.9.2020
Aika18:30–21:00
TilaisuusKoululaistenilta
Viikko36
PäiväLa 5.9.2020
Aika15:00
TilaisuusVenäjänkielisten kokous
Viikko36
PäiväLa 5.9.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko36
PäiväSu 6.9.2020
Aika11:00
TilaisuusEhtoollisjumalanpalvelus
PuhujaLasse Heimonen 
JuontajaVille Rossi 
MusiikkiMM -kuoro 
MuutaPyhäkoulu alkaa 
Viikko36
PäiväSu 6.9.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko36
PäiväSu 6.9.2020
Aika14:30
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko36
PäiväSu 6.9.2020
Aika18:00
TilaisuusRomaninuorten solu
Näytä seuraavat
ViikkoAikaTapahtumaPuhujaJuontajaMusiikki
32Ke 5.8.202018:30RukousiltaAleksi Oksanen Jussi Viisteensaari Hanna Huokuniemi ja Anne Eerola 
To 6.8.20209:00–12:00Rukouspäivä
La 8.8.20208:00–22:00Farsinkielisten leiripäiväVuosaaren Ramsinniemessä (lisätietoja: Abbas Heidari) 
12:00Toritilaisuus Ylä-Malmin torillaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
Su 9.8.202011:00JumalanpalvelusJari Päärni Mika Särkkä MM -kuoro Puheenvuoroja 
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
14:30Etiopialaiskokous (amharankielinen)
18:00Romaninuorten solu
33Ma 10.8.20208:00–9:00AamurukousMa 10.8.–Pe 14.8. klo 8:00–9:00  
Ke 12.8.202018:30RukousiltaAltti Akujärvi Niko Virkkula Jonathan Paaso Kastejuhla 
To 13.8.20209:00–12:00Rukouspäivä
La 15.8.202019:00Nuortenilta
Su 16.8.202016.8.klo 11:00 JumalanpalvelusVille Rossi Jari Päärni Lasse Heimonen 
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
14:30Etiopialaiskokous (amharankielinen)
34Ma 17.8.20208:00–9:00AamurukousMa 17.8.–Pe 21.8. klo 8:00–9:00  
Ti 18.8.202016:30Suomenkielen kerho
18.8.klo 18:00 Farsinkielinen tilaisuus
Ke 19.8.202018:30RukousiltaVastuussa Päiväseurat 
To 20.8.20209:00–12:00Rukouspäivä
La 22.8.20208:00–22:00Etiopialaisten leiripäiväVuosaaren Ramsinniemessä (lisätietoja: Daniel Sabure) 
12:00Toritilaisuus Ylä-Malmin torillaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
19:00Nuortenilta
Su 23.8.202011:00JumalanpalvelusKari Mulari Risto Kultanen Jasmin Tynkkynen 
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
14:30Etiopialaiskokous (amharankielinen)
18:00Romaninuorten solu
35Ma 24.8.20208:00–9:00AamurukousMa 24.8.–Pe 28.8. klo 8:00–9:00  
18:30Lähetyssolu
Ti 25.8.202016:30Suomenkielen kerho
18:00Farsinkielinen tilaisuus
Ke 26.8.202018:30RukousiltaVeikko Runolinna Jari Päärni Veikko ja Kariitta Runolinna 
To 27.8.20209:00–12:00Rukouspäivä
La 29.8.202012:00Toritilaisuus Ylä-Malmin torillaKokoontuminen seurakunnassa klo 11:45 
19:00Nuortenilta
Su 30.8.202011:00JumalanpalvelusMika Särkkä Daniel Sabure Tiina Valtiala 
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
14:30Etiopialaiskokous (amharankielinen)
36Ma 31.8.20208:00–9:00AamurukousMa 31.8.–Pe 4.9. klo 8:00–9:00  
Ti 1.9.202013:00–14:30PäiväseuratVilho Mustonen Marjatta Kähkönen Maranata 
16:30Suomenkielen kerho
18:00Farsinkielinen tilaisuus
Ke 2.9.202018:30Lapsityön rukousiltaVastuussa seurakunnan lapsityöntekijät 
To 3.9.20209:00–12:00Rukouspäivä
18:00Kohtaamisilta
Pe 4.9.202018:30–21:00Koululaistenilta
La 5.9.202015:00Venäjänkielisten kokous
19:00Nuortenilta
Su 6.9.202011:00EhtoollisjumalanpalvelusLasse Heimonen Ville Rossi MM -kuoro Pyhäkoulu alkaa 
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
14:30Etiopialaiskokous (amharankielinen)
18:00Romaninuorten solu