Sunnuntain klo 11 yleisötilaisuudet on aloitettu su 9.8
Sunnuntain jumalanpalvelukset lähetämme myös suorana netin kautta, jonka jälkeen ne löytyvät myös tallenteena nettisivuiltamme.”

_____________________________________________________________________________

Näytä seuraavat
Viikko44
PäiväMa 26.10.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 26.10.–Pe 30.10. klo 8:00–9:00  
Viikko44
PäiväTi 27.10.2020
Aika13:00–14:30
TilaisuusPäiväseurat
PuhujaVeikko Runolinna 
JuontajaHelmi Jokisaari 
MusiikkiMaranata 
MuutaEhtoollinen 
Viikko44
PäiväTi 27.10.2020
Aika17:30–19:00
TilaisuusLaKu -kerho laulajille
Viikko44
PäiväTi 27.10.2020
Aika18:30
TilaisuusIsrael-solu
Viikko44
PäiväKe 28.10.2020
Aika18:30
TilaisuusRaamattutunti
PuhujaKari Mulari 
JuontajaDaniel Sabure 
MusiikkiTiina Valtiala 
MuutaAihe: Jumalan palveleminen 
Viikko44
PäiväTo 29.10.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko44
PäiväTo 29.10.2020
Aika19:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko44
PäiväPe 30.10.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko44
PäiväPe 30.10.2020
Aika21:00
TilaisuusYörukouskokous
Viikko44
PäiväLa 31.10.2020
Aika10:00-13:00
TilaisuusNaisten rukousaamu
Viikko44
PäiväLa 31.10.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko44
PäiväLa 31.10.2020
Aika14:00–16:30
TilaisuusKäsi kädessä -tilaisuus (kehitysvammaisille)
MuutaMukana Marjukka Anttila 
Viikko44
PäiväLa 31.10.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko44
PäiväLa 31.10.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko44
PäiväSu 1.11.2020
Aika11:00
TilaisuusEhtoollisjumalanpalvelus
PuhujaVille Rossi 
JuontajaVeijo Kähkönen 
MusiikkiNuoret 
Viikko44
PäiväSu 1.11.2020
Aika14:00-16:20
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko44
PäiväSu 1.11.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko44
PäiväSu 1.11.2020
Aika18:00
TilaisuusEhtoollisjumalanpalvelus
PuhujaVeikko Runolinna 
JuontajaJari Päärni 
MusiikkiNuoret 
MuutaEnsisijaisesti niille, ketkä eivät pääse aamujumalanpalvelukseen. 
Viikko45
PäiväMa 2.11.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 2.11.–Pe 6.11. klo 8:00–9:00 
Viikko45
PäiväMa 2.11.2020
Aika18:30
TilaisuusLähetys-solu
MuutaMukana Arto ja Orvokki Sädeaho ja Jonathan Lemmetti 
Viikko45
PäiväKe 4.11.2020
Aika10:00-12:00
TilaisuusÄiti-lapsipiiri
Viikko45
PäiväKe 4.11.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaHeli Tanner 
JuontajaEster Valtiala 
MusiikkiHanna Huokuniemi 
Viikko45
PäiväTo 5.11.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko45
PäiväTo 5.11.2020
Aika19:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko45
PäiväPe 6.11.2020
Aika18:30–21:00
TilaisuusKoululaisten ilta
Viikko45
PäiväPe 6.11.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko45
PäiväLa 7.11.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko45
PäiväLa 7.11.2020
Aika14:00–16:00
TilaisuusArabitilaisuus
Viikko45
PäiväLa 7.11.2020
Aika15:00
TilaisuusVenäjänkielinen tilaisuus
Viikko45
PäiväLa 7.11.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko45
PäiväLa 7.11.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko45
PäiväSu 8.11.2020
Aika11:00
TilaisuusIsänpäivän perhejumalanpalvelus
MusiikkiLaku 
MuutaVastuussa seurakunnan lapsityöntekijät. Kahvitarjoilu 
Viikko45
PäiväSu 8.11.2020
Aika14:00-16:20
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko45
PäiväSu 8.11.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko46
PäiväMa 9.11.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 9.11.–Pe 13.11. klo 8:00–9:00 
Viikko46
PäiväTi 10.11.2020
Aika13:00–14:30
TilaisuusPäiväseurat
PuhujaMarjatta Kähkönen 
JuontajaVilho Mustonen 
MusiikkiVeikko ja Kariitta Runolinna 
Viikko46
PäiväTi 10.11.2020
Aika17:30–19:00
TilaisuusLaKu -kerho laulajille
Viikko46
PäiväTi 10.11.2020
Aika18:30
TilaisuusIsrael-solu
Viikko46
PäiväKe 11.11.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaMikke Tiainen ja seurakunnan nuoret 
MuutaKahvit nuorten aktiotyön hyväksi 
Viikko46
PäiväTo 12.11.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko46
PäiväTo 12.11.2020
Aika19:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko46
PäiväPe 13.11.2020
Aika16:30–18:30
TilaisuusMaahanmuuttajanaisten rukouspiiri
Viikko46
PäiväPe 13.11.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko46
PäiväLa 14.11.2020
Aika10:00–17:00
TilaisuusAvioliittopäivä
PuhujaHeikki Ranssi ja Paula Ranssi-Matikainen 
Viikko46
PäiväLa 14.11.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko45
PäiväKe 4.11.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko46
PäiväLa 14.11.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko46
PäiväSu 15.11.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaJari Päärni 
JuontajaDaniel Sabure 
MusiikkiAleksi Oksanen 
Viikko46
PäiväSu 15.11.2020
Aika14:00-16:20
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko46
PäiväSu 15.11.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko46
PäiväSu 15.11.2020
Aika18:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaRasmus Päärni 
JuontajaAltti Akujärvi 
MusiikkiJasmin Tynkkynen 
Viikko46
PäiväSu 15.11.2020
Aika18:00
TilaisuusRomaninuorten solu
Viikko47
PäiväMa 16.11.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa16.11.–Pe 20.11. klo 8:00–9:00 
Viikko47
PäiväMa 16.11.2020
Aika18:30
TilaisuusLähetys-solu
Viikko47
PäiväKe 18.11.2020
Aika10:00-12:00
TilaisuusÄiti-lapsipiiri
Viikko47
PäiväKe 18.11.2020
Aika18:30
TilaisuusRukousilta
PuhujaAulis Tynjälä 
JuontajaAltti Akujärvi 
MusiikkiAnne Eerola 
Viikko47
PäiväTo 19.11.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko47
PäiväTo 19.11.2020
Aika19:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko47
PäiväPe 20.11.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko47
PäiväLa 21.11.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko47
PäiväLa 21.11.2020
Aika14:00–16:00
TilaisuusArabitilaisuus
Viikko47
PäiväLa 21.11.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko47
PäiväLa 21.11.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko47
PäiväSu 22.11.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaJussi Viisteensaari 
JuontajaKalkidan Mergia 
MusiikkiVille Rossi ja nuoret 
Viikko47
PäiväSu 22.11.2020
Aika14:00-16:20
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko47
PäiväSu 22.11.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko48
PäiväMa 23.11.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 23.11.–Pe 27.11. klo 8:00–9:00 
Viikko48
PäiväTi 24.11.2020
Aika13:00–14:30
TilaisuusPäiväseurat
PuhujaLasse Heimonen 
JuontajaLeena Heimonen 
MusiikkiMaranata 
Viikko48
PäiväTi 24.11.2020
Aika17:30–18:00
TilaisuusLaKu -kerho laulajille
Viikko48
PäiväTi 24.11.2020
Aika18:30
TilaisuusIsrael-ilta
Viikko48
PäiväKe 25.11.2020
Aika18:30
TilaisuusRaamattutunti
PuhujaVille Rossi 
JuontajaAleksi Oksanen 
MusiikkiAleksi Oksanen 
Viikko48
PäiväTo 26.11.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko48
PäiväTo 26.11.2020
Aika18:00
TilaisuusKohtaamisilta
Viikko48
PäiväPe 27.11.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko48
PäiväLa 28.11.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko48
PäiväLa 28.11.2020
Aika14:00–16:30
TilaisuusKäsi kädessä -tilaisuus (kehitysvammaisille)
Muuta10 v. juhla 
Viikko48
PäiväLa 28.11.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen kerho
Viikko48
PäiväLa 28.11.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika11:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaDaniel Sabure 
JuontajaJari Päärni 
MusiikkiSaalem -kuoro 
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika14:00
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika18:00
TilaisuusRomaninuorten solu
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika18:00
TilaisuusJumalanpalvelus
PuhujaMarkku Järvinen 
JuontajaJonathan Paaso 
MusiikkiJonathan Paaso 
Viikko48
PäiväSu 29.11.2020
Aika18.00
TilaisuusNuorten aikuisten kokous espanjaksi
Viikko49
PäiväMa 30.11.2020
Aika8:00–9:00
TilaisuusAamurukous
MuutaMa 30.11.–Pe 4.12. klo 8:00–9:00 
Viikko49
PäiväMa 30.11.2020
Aika18:30
TilaisuusLähetys-solu
Viikko49
PäiväKe 2.12.2020
Aika10:00-12:00
TilaisuusÄiti-lapsipiiri
Viikko49
PäiväKe 2.12.2020
Aika18:30
TilaisuusPyhän Hengen -ilta
PuhujaTapani Vesalainen 
JuontajaVille Rossi 
MusiikkiVille Rossi 
Viikko49
PäiväTo 3.12.2020
Aika9:00–12:00
TilaisuusRukouspäivä
Viikko49
PäiväPe 4.12.2020
Aika18.30
TilaisuusLatinojen rukouspiiri
Viikko49
PäiväPe 4.12.2020
Aika18:30–21:00
TilaisuusKoululaistenilta
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika11.00
TilaisuusLatinonaisten kokous
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika11:00–17:00
TilaisuusKansallinen rukouspäivä
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika14:00–16:00
TilaisuusArabitilaisuus
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika15:00
TilaisuusVenäjänkielinen tilaisuus
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika17:00
TilaisuusFarsinkielinen tilaisuus
Viikko49
PäiväLa 5.12.2020
Aika19:00
TilaisuusNuortenilta
Viikko49
PäiväSu 6.12.2020
Aika11:00
TilaisuusItsenäisyyspäivän kansainvälinen ehtoollisjumalanpalvelus
PuhujaMika Särkkä 
JuontajaFernando Garcia 
MusiikkiLatinoryhmä 
MuutaSyyskauden viimeinen Pyhäkoulu 
Viikko49
PäiväSu 6.12.2020
Aika14:00
TilaisuusEtiopialaiskokous (amharankielinen)
Viikko49
PäiväSu 6.12.2020
Aika14:30
TilaisuusLatinokokous (espanjankielinen)
Viikko49
PäiväSu 6.12.2020
Aika18:00
TilaisuusEhtoollisjumalanpalvelus
PuhujaLasse Heimonen 
JuontajaJari Päärni 
MusiikkiVille Rossi 
Näytä seuraavat
ViikkoAikaTapahtumaPuhujaJuontajaMusiikki
44Ma 26.10.20208:00–9:00AamurukousMa 26.10.–Pe 30.10. klo 8:00–9:00  
Ti 27.10.202013:00–14:30PäiväseuratVeikko Runolinna Helmi Jokisaari Maranata Ehtoollinen 
17:30–19:00LaKu -kerho laulajille
18:30Israel-solu
Ke 28.10.202018:30RaamattutuntiKari Mulari Daniel Sabure Tiina Valtiala Aihe: Jumalan palveleminen 
To 29.10.20209:00–12:00Rukouspäivä
19:00Kohtaamisilta
Pe 30.10.202018.30Latinojen rukouspiiri
21:00Yörukouskokous
La 31.10.202010:00-13:00Naisten rukousaamu
11.00Latinonaisten kokous
14:00–16:30Käsi kädessä -tilaisuus (kehitysvammaisille)Mukana Marjukka Anttila 
17:00Farsinkielinen tilaisuus
19:00Nuortenilta
Su 1.11.202011:00EhtoollisjumalanpalvelusVille Rossi Veijo Kähkönen Nuoret 
14:00-16:20Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
18:00EhtoollisjumalanpalvelusVeikko Runolinna Jari Päärni Nuoret Ensisijaisesti niille, ketkä eivät pääse aamujumalanpalvelukseen. 
45Ma 2.11.20208:00–9:00AamurukousMa 2.11.–Pe 6.11. klo 8:00–9:00 
18:30Lähetys-soluMukana Arto ja Orvokki Sädeaho ja Jonathan Lemmetti 
Ke 4.11.202010:00-12:00Äiti-lapsipiiri
18:30RukousiltaHeli Tanner Ester Valtiala Hanna Huokuniemi 
To 5.11.20209:00–12:00Rukouspäivä
19:00Kohtaamisilta
Pe 6.11.202018:30–21:00Koululaisten ilta
18.30Latinojen rukouspiiri
La 7.11.202011.00Latinonaisten kokous
14:00–16:00Arabitilaisuus
15:00Venäjänkielinen tilaisuus
17:00Farsinkielinen tilaisuus
19:00Nuortenilta
Su 8.11.202011:00Isänpäivän perhejumalanpalvelusLaku Vastuussa seurakunnan lapsityöntekijät. Kahvitarjoilu 
14:00-16:20Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
46Ma 9.11.20208:00–9:00AamurukousMa 9.11.–Pe 13.11. klo 8:00–9:00 
Ti 10.11.202013:00–14:30PäiväseuratMarjatta Kähkönen Vilho Mustonen Veikko ja Kariitta Runolinna 
17:30–19:00LaKu -kerho laulajille
18:30Israel-solu
Ke 11.11.202018:30RukousiltaMikke Tiainen ja seurakunnan nuoret Kahvit nuorten aktiotyön hyväksi 
To 12.11.20209:00–12:00Rukouspäivä
19:00Kohtaamisilta
Pe 13.11.202016:30–18:30Maahanmuuttajanaisten rukouspiiri
18.30Latinojen rukouspiiri
La 14.11.202010:00–17:00AvioliittopäiväHeikki Ranssi ja Paula Ranssi-Matikainen 
11.00Latinonaisten kokous
45Ke 4.11.202017:00Farsinkielinen tilaisuus
46La 14.11.202019:00Nuortenilta
Su 15.11.202011:00JumalanpalvelusJari Päärni Daniel Sabure Aleksi Oksanen 
14:00-16:20Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
18:00JumalanpalvelusRasmus Päärni Altti Akujärvi Jasmin Tynkkynen 
18:00Romaninuorten solu
47Ma 16.11.20208:00–9:00AamurukousMa16.11.–Pe 20.11. klo 8:00–9:00 
18:30Lähetys-solu
Ke 18.11.202010:00-12:00Äiti-lapsipiiri
18:30RukousiltaAulis Tynjälä Altti Akujärvi Anne Eerola 
To 19.11.20209:00–12:00Rukouspäivä
19:00Kohtaamisilta
Pe 20.11.202018.30Latinojen rukouspiiri
La 21.11.202011.00Latinonaisten kokous
14:00–16:00Arabitilaisuus
17:00Farsinkielinen tilaisuus
19:00Nuortenilta
Su 22.11.202011:00JumalanpalvelusJussi Viisteensaari Kalkidan Mergia Ville Rossi ja nuoret 
14:00-16:20Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
48Ma 23.11.20208:00–9:00AamurukousMa 23.11.–Pe 27.11. klo 8:00–9:00 
Ti 24.11.202013:00–14:30PäiväseuratLasse Heimonen Leena Heimonen Maranata 
17:30–18:00LaKu -kerho laulajille
18:30Israel-ilta
Ke 25.11.202018:30RaamattutuntiVille Rossi Aleksi Oksanen Aleksi Oksanen 
To 26.11.20209:00–12:00Rukouspäivä
18:00Kohtaamisilta
Pe 27.11.202018.30Latinojen rukouspiiri
La 28.11.202011.00Latinonaisten kokous
14:00–16:30Käsi kädessä -tilaisuus (kehitysvammaisille)10 v. juhla 
17:00Farsinkielinen kerho
19:00Nuortenilta
Su 29.11.202011:00JumalanpalvelusDaniel Sabure Jari Päärni Saalem -kuoro 
14:00Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
18:00Romaninuorten solu
18:00JumalanpalvelusMarkku Järvinen Jonathan Paaso Jonathan Paaso 
18.00Nuorten aikuisten kokous espanjaksi
49Ma 30.11.20208:00–9:00AamurukousMa 30.11.–Pe 4.12. klo 8:00–9:00 
18:30Lähetys-solu
Ke 2.12.202010:00-12:00Äiti-lapsipiiri
18:30Pyhän Hengen -iltaTapani Vesalainen Ville Rossi Ville Rossi 
To 3.12.20209:00–12:00Rukouspäivä
Pe 4.12.202018.30Latinojen rukouspiiri
18:30–21:00Koululaistenilta
La 5.12.202011.00Latinonaisten kokous
11:00–17:00Kansallinen rukouspäivä
14:00–16:00Arabitilaisuus
15:00Venäjänkielinen tilaisuus
17:00Farsinkielinen tilaisuus
19:00Nuortenilta
Su 6.12.202011:00Itsenäisyyspäivän kansainvälinen ehtoollisjumalanpalvelusMika Särkkä Fernando Garcia Latinoryhmä Syyskauden viimeinen Pyhäkoulu 
14:00Etiopialaiskokous (amharankielinen)
14:30Latinokokous (espanjankielinen)
18:00EhtoollisjumalanpalvelusLasse Heimonen Jari Päärni Ville Rossi